O Nás

Keď začala éra digitálnych fotoaparátov som začal naostro fotografovať. Bolo to v decembri roku 1998. Vtedy som si kúpil môj prvý digitálny fotoaparát Kodak s celkovým rozlíšením 640 x 480 pixlov. Fotografie z toho fotoaparátu sú na dnešné pomery otrasné. Zrnité, neostré, hrozné farby, no katastrofa. Do dnešného dňa som vystriedal v ruke prakticky okolo 21 digitálnych fotoaparátov.
Spomeniem tie najdôležitejšie body : moja prvá digitálna zrkadlovka bola Olympus 2100 UltraZoom a prvá vážna digitálna zrkadlovka Canon EOS 300D s výmennými objektívmi. Potom som prešiel na Nikon D70 a tak sa zo mňa stal zatvrdilý nikonista. Odvtedy dôverujem len Nikonu. Ďalší bod - Nikon D200 – veľmi dobrý digitálny fotoaparát – s ním som fotografoval najdlhšie.
A teraz je na rade – už v rade Nikon D3 - formát FX.Tak to by bolo asi zhruba. Moje hobby sa orientuje aj na tvorbu a správu web stránok. Spravujem diskusno – informačný portál Ivanka pri Dunaji www.ivanka.sk z vlastnej iniciatívy, verejmo prospešnej a aj niekoľko ďalších web stránok ako napríklad www.makstel.sk .

 

Juraj Bezák 

fotograf

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Andrea Číková

fotograf